Skip to main content
Specialister i klimastyring
Vi leverer, installerer og servicerer produkter og løsninger til styring af klima og vand i gartnerier.
Dansk produceret kvalitet
Vi producerer selv i Danmark og har nyskabende medarbejdere, der tænker ud af boksen for dit gartneri eller væksthus.
Gartnernes totalpartner
I samspil med dine krav, kan vi være din totalpartner inden for innovative løsninger til styring af klima og vand.
Fokus på udvikling og feedback
Kan vi gøre det lidt anderledes, lidt bedre? Det er grundtanken i vores hverdag.

​Kontakt Danvan


​Bo Jørgensen
Jeannette Jørgensen

Teknisk salg | Økonomi
Tlf.: +45 2124 8399
jeannette@danvan.dk

Mike Mathiesen

Økonomichef
Tlf.: +45 5137 3255
mike@danvan.dk

Lasse Larsen

Driftsdirektør 
Tlf.: +45 4045 6111
lasse@danvan.dk

Per Andersen

PLC programmør 
Tlf.: +45 2968 0678
 per@danvan.dk

Jens Andersen

Service Leder Priva og
​Teknisk Salg
Tlf.: +45 2925 6399 
jens@danvan.dk

Lars Hansen
Jimmi Sejr Larsen

Konstruktør
Tlf.: +45 2098 4287
jsl@danvan.dk

Kenneth Krøis

Teknisk Vand Fyn
Tlf.: +45 2324 8399
kk@danvan.dk

Jeppe Krogh Andersen
Jeppe Krogh Andersen

VVS- og Servicemontør
Tlf.: +45 4026 1399
jka@danvan.dk

Søren Madsen

Teknisk vand
Tlf.: +45 2424 7377
som@danvan.dk 

Jesper Lyder Hansen
Jesper Lyder Hansen

PLC-programør
Tlf.: +45 3121 8152
jesper@danvan.dk

Nicolai Kristensen
​Nicolai Kristensen

PLC-programmør
Tlf.: +45 2054 5166
ndk@danvan.dk

Harald Langner

Lagermand
Tlf.: +45 2167 9640

Afdeling Jylland

Martin Veigaard

Teknisk Vand Jylland
Tlf.: +45 4030 8399
martin@danvan.dk

Afdeling Sjælland

Tim Steen Andersen

Priva Tekniker Sjælland
Tlf.: +45 4021 7111
tim@danvan.dk

Asia

Xander van der Zande

Sales Manager, Asia
Tlf.: +31(0)6 5027 7510
xander@dandutch.com

Kontaktoplysninger

Danvan A/S
Cikorievej 4
5220 Odense SØ​

CVR: 20105933​

Telefon: +45 6592 5600

Email: danvan@danvan.dk
Web: www.danvan.dk

Hvad mener vores kunder?

“Speeds up the mixing time”
Firstly I would say thanks very much with your introduce of Micro Mixing 100 and your great technical support…
Steven, Grow Green Farming
“Minimum on manual labour”
I’m happy with your Micro Mixer 200 with 2 recipe program compared with my previous mechanical dosing system.
Luiz Khor, Vegelife Cameron Highlands
“Improving my plants quality”
Thanks for your introduce of Micro 200 Fertilizer mixer, with this machine it help me shorten the fertilizer mixing time.
Rampai Interlek, Gallon
“Thanks to the people at Danvan”
After one cycle of crops we notice this Micro Mixer bring us a good result on agricultural.
YG & CHL

65 92 56 00

Danvan A/S      Cikorievej 4, DK-5220 Odense SØ      +45 6592 5600      danvan@danvan.dk      CVR: 20105933